INTERVIEW SCHEDULE FOR SHORTLISTED CANDIDATES

 

Siaya County Public Service Board wishes to notify all the applicants for the positions listed below in the Health and Sanitation Department which were earlier advertised in the dailies.  The list of Shortlisted Candidates is as published below: -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POST: PHARMACEUTICAL TECHNOLOGIST III

INTERVIEW VENUE: COUNTY PUBLIC SERVICE BOARD OFFICES NEXT TO BONDO SUB-COUNTY EDUCATION OFFICES

DATE: 8TH JULY 2021

(DAY 4)

PANEL 3

NO.

NAME

GENDER

ID NUMBER

SUB-COUNTY

TIME

 1

ODHIAMBO CATHERINE AWUOR

F

32396311

ALEGO USONGA

9.00 am

 2

OKOTH ZAKAYO NYOSRO

M

29530727

GEM

9.20 am

 3

OLOO ABRAHAM AMOTH

M

27237824

ALEGO USONGA

9.40 am

 4

OKWANY JOSEPH ODHIAMBO

M

29123780

MUMIAS

10.00 am

 5

BUYU SHARON AWINO

F

32062248

GEM

10.20 am

 6

MACHORA BRIAN OTIENO

M

28393460

NYARIBARI CHACHE

10.40 am

 7

OUMA MILTON ADEDE

M

28892918

GEM

11.00 am

 8

OUMA ELLY OPIYO

M

31627922

UGENYA

11.20 am

 9

YIEKO NICHOLAS ODHIAMBO

M

28925907

GEM

11.40 am

 10

OKUMU COLLINS OUMA

M

24412932

ALEGO USONGA

12.00 pm

 11

ONYANGO KENNEDY MAURA

M

25320538

ALEGO USONGA

12.20 pm

 12

RANDIKI EMMAH AWUOR

F

30855932

GEM

12.40 pm

POST: PHARMACEUTICAL TECHNOLOGIST III

INTERVIEW VENUE: COUNTY PUBLIC SERVICE BOARD OFFICES NEXT TO BONDO SUB-COUNTY EDUCATION OFFICES

DATE: 8TH JULY 2021

(DAY 4)

PANEL 6

 13

OTIENO EUNICE ADHIAMBO

F

34249312

NYATIKE

9.00 am

 14

ODUNDO STEPHEN OCHIENG

M

33014066

BONDO

9.20 am

 15

ONYANGO FLORENCE AKINYI

F

27186334

RARIEDA

9.40 am

 16

OCHIENG EVANCE OTIENO

M

33376922

RACHUONYO SOUTH

10.00 am

 17

ODUOR EVANS OTIENO

M

29388755

UGENYA

10.20 am

 18

MAITHYA DIANA SYOVINYA

F

33249675

CHULUNI

10.40 am

 19

AKINYI MILLICENT OKWEMBA

F

28473334

BONDO

11.00 am

 20

ODENY COLLINS OBANDA

M

27841386

RARIEDA

11.20 am

 21

OGOLA KENNEDY OCHIENG

M

27901791

ALEGO USONGA

11.40 am

 22

ONYONY JEREMIAH OKOTH

M

26082853

RANGWE

12.00 pm

 23

OLWANDE PHILIP AJUMA

M

29426607

GEM

12.20 pm

 24

ODOK GEORGE ODHIAMBO

M

26410899

RANGWE

12.40 pm

 25

ODHIAMBO GEORGE OTIENO

M

33250215

BONDO

2.00 pm

26

ODERO LEONODA ATIENO

M

22996973

UGENYA

2.20 pm

27

OTONDI MERCYLINE MORAA

F

29592604

GEM

2.40 pm

28

OTIENO KEVIN ODAWA

M

32760039

ALEGO USONGA

3.00 pm

29

NYAMWAYA JUSTUS AGUKO

M

24614722

RACHUONYO NORTH

3.20 pm