INTERVIEW SCHEDULE FOR SHORTLISTED CANDIDATES

Siaya County Public Service Board wishes to notify all the applicants for the positions listed below in the Governance and Administration Department which were earlier advertised in the dailies. The list of Shortlisted Candidates is as published below:-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POST: ADMINISTRATIVE OFFICER II JG J

INTERVIEW VENUE : COUNTY PUBLIC SERVICE BOARD OFFICES NEXT TO BONDO SUB-COUNTY EDUCATION OFFICES

DATE: 21ST FEBRUARY 2019

PANEL TWO (DAY 3)

NO.

NAME

GNDR

QUALIFICATION

SUB-COUNTY

WARD

TIME

 1

ODUOR ALPHONCE ONYANGO

M

 CPA III

 CPA

 BA ACCOUNTING

 CERTIFICATE

 KCSE

 KCPE

ALEGO USONGA

TOWNSHIP

9.00 am

 2

OBATH EUNICE AKINYI

F

 BSC STATISTIC MANAGEMENT

 KCSE

 KCPE

ALEGO USONGA

SIAYA TOWNSHIP

9.20 am

 3

CAROLYNE ODUNDO

F

 BSCED(ARTS)

 DIP BUSINESS MANAGEMENT

 DIP HRM

 KCSE

 KCPE

KISUMU

WEST KISUMU

9. 40 am

 4

GEORGE OKOTH OKOTA

M

 BSC BUSINESS & MANAGEMENT

 DIP BUSINESS ADMIN

 KCSE

 KCPE

RARIEDA

MADIANY

10.00 am

 5

ABRAHAM OLUOCH

M

 BSC STATISTICS

 KCSE

 KCPE

ALEGO USONGA

SOUTH EAST ALEGO USONGA

10.20 am

 6

ONYANGO CHARLES OKELLO

M

 BBM FINANCE

 CPA ACCOUNTS

 DBM MANAGEMENT

 KCSE

 KCPE

RARIEDA

EAST ASEMBO

10.40 am

 7

ABONYO ANNE ACHIENG

F

 BSC BED

 KCSE

 KCPE

RARIEDA

EAST ASEMBO

11.00 am

 8

OMONDI DENIS ODODA

M

 BED

 KCSE

 KCPE

ALEGO USONGA

CENTRAL ALEGO

11.20 am

 9

OKUMU BENSON OTIENO

M

 MBA

 BBA

 CERT IN COMP

 KCSE

UGENYA

WEST UGENYA

11.40 am

 10

KEVIN OCHIENG OWINO

M

  BA

 KCSE

 KCPE

UGUNJA

SIDINDI

12.00 pm

 11

JULIET ACHIENG OWINO

F

 MSC

 BA TOURISM

 CERT IN COMP

 KCSE

 KCPE

RARIEDA

WEST ASEMBO

12.20 pm

 12

OPIYO SAMUEL OSORE

M

 BA

 KCSE

 KCPE

RARIEDA

WEST ASEMBO

12.40 pm

13

OKETCH JARED ONYANGO

M

 BSC HRM

 KCSE

 KCPE

ALEGO USONGA

NORTH ALEGO

2.00 pm

14

KOYI DORA AWITI

F

 BA

 KCSE

 KCPE

NYANDO

AWASI

2.20 pm