INTERVIEW SCHEDULE FOR SHORTLISTED CANDIDATES

 

Siaya County Public Service Board wishes to notify all the applicants for the positions listed below in the Enterprise and Industrial Development Department which were earlier advertised in the dailies.  The list of Shortlisted Candidates is as published below:-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POST: MEMBER OF COUNTY ALCOHOLIC DRINKS REGULATION COMMITTEE – JG ‘J’

INTERVIEW VENUE : COUNTY PUBLIC SERVICE BOARD OFFICES NEXT TO BONDO SUB-COUNTY EDUCATION OFFICES

DATE: 8TH OCTOBER 2018

PANEL ONE (DAY 14)

NO.

NAME

ID NO.

GENDER

QUALIFICATION

SUB-COUNTY

WARD

TIME

1.  

OGOWO EVERLYNE ANYANGO

25979329

F

· DIPLOMA –PURCHASE AND SUPPLY CHAIN MANAGEMENT

· KCSE

· KCPE

UGUNJA

SIDINDI

9.00am

2.  

OJIWA BRUCE

33684228

M

· DIPLOMA-BUSINESS MANAGEMENT

· CERTIFICATE-COMPUTER APPLICATIONS

· CERTIFICATE-YOUTH & DRUGS SENSITIZATION

· CERTIFICATE-CAMPAIGN AGAINST ILLICIT LIQUORS

· CERTIFICATE-TEACHER

· KCSE

· KCPE

UGENYA

WEST UGENYA

9.20 am

3.  

ONYANGO BEN SAMUEL OGWENO

1711876

M

· BEDUCATION

· PGDE-PLANNING

· DIPLOMA-EDUCATION MANAGEMENT

· KACE

· EACE

· DIPLOMA-COMPUTER STUDIES

GEM

GEM SOUTH

9.40 am

4.  

GODE GORDON OLUOCH

27694406

M

· P1 CERTIFICATE

· KCSE

· KCPE

ALEGO USONGA

SOUTH EAST ALEGO

10.00 am

5.  

JURA WILLIAM ODONGO

10842423

M

· DIPLOMA-ARTS

· KCSE

· KCPE

BONDO

WEST SAKWA

10.20 am

6.  

OUMA BENJAMIN OKACH

27747461

M

· DIPLOMA-ENVIRONMENTAL HEALTH

· KCSE

· KCPE

RARIEDA

WEST UYOMA

10.40 am

7.  

ABUNGU JOSEPH OWINO

9099678

M

· CPE

UGUNJA

SIGOMERE

11.00 am

8.  

RAGEN AMOTH LIVINGSTONE

1254126

M

· CPE

· P1

·  

ALEGO USONGA

CENTRAL ALEGO

11.20 am

9.  

SHARON ATIENO OSINA

31428579

F

· CERT IN COMPUTER

· CERT IN STATISTICS

· KCSE

· KCPE

BONDO

NORTH SAKWA

11.40 am

10.  

JUNGA BENSON JUMA

11229084

M

· CERT IN COMM DEVMT

· KCSE

BONDO

NORTH SAKWA

12.00 pm